Publikācijas

Labs zobārsts, zobārstniecība un zobārstniecības specialitātes

Labs zobārsts

Kas ir zobārsts, kas ir labs zobārsts un kādas ir zobārstu specialitātes. Par to sīkāk lasiet šajā publikācijā

Slikta elpa - kā novērst sliktas elpas rašanos mutes dobumā?

Vai Jūs nomoka sliktas elpas sajūta mutes dobumā? Vai , kād no piederīgajiem Jums to ir teicis? Vai Jūs to jūtat pats un netiekat ar to galā? Tāda ir viena no izplatītākajām mūsdienu mutes veselības problēmām. Ja Jūs tā ir piemeklējusi, tad nesatraucaties tā ir visai izplatīta problēma zobārstniecībā pacientu vidū.

Kā hroniska elpošana caur mutes dobumu ietekmē zobu un mutes dobuma veselību?

Cilvēki, kuri elpo ikdienā lielākoties caur muti, nevis caur degunu, tiek saukti par "hroniskiem mutes elpotājiem". Tie ikdienā muti tur pusatvērtu, un bieži vien guļ naktīs, elpojot caur mutes dobumu, nevis degunu.

Tas var ietekmēt cilvēka dentofaciālo struktūru jeb, vienkāršā valodā sakot, galvas kausa, žokļu kaulu, zobu, sakodiena un kopējā profila attīstību.

Mutes elpošana var ietekmēt gan smaganu veselību, gan runas funkciju.

"Veselu zobu ābece" žurnālā "Mans Mazais", 2012.g. marta numurā

Žurnāla "Mans Mazais" 2012. gada marta numurā jautājumus par bērnu zobu kopšanu uzdod Dace Rudzīte.

Ejam mazgāt zobiņus!

Vislabāk, ja šī frāze skan no mazā ķipara mutes. Biežāk gan mudinātāji ir vecāki, turklāt pretī saņem niķošanos – skaļu nē! un spītīgi aizžmiegtas lūpiņas. Kā iemācīt bērnu kopt zobus?

publikācija no raksta žurnālā "36,6", 2011. gada septembra numurā

Silanti

Tie aizsargā zobu kožamās virsmas no kariesa. Zobu kožamajās virsmās anatomiski atrodas fissūras jeb rieviņas. Tās anatomiski var būt dažādas formas.

Procentuāli, vissastopamākās formas ir šauras un dziļas fisūras. Tās grūtāk ir iztīrīt, tādejādi sakrājoties ēdienu un dzērienu radītajam aplikumam, ar laiku str mutans var izraisīt kariesu.

Zobu krāsas izmaiņas biežākie cēloņi, profilakse, ārstēšana

Nereti, mūsu smaids ir tikai uz pusi tik drošs un pārliecināts, cik tas varētu būt, jo mūs nomāc zobu krāsa. Visbiežāk, zobu krāsas izmaiņas stimulē ieradumi, kuri sabiedrībā dažkārt tiek uzskatīti par kaitīgiem un/vai nevēlamiem.

Taču pastāv arī citi iemesli, kādēļ mūsu vai bērna zobi mēdz pārkrāsoties.

Zobu jutīgums – kā to novērst?

Zobu jūtīgums ir viena no izplatītākajām problēmām zobārstniecībā, sastopama starp vairums pacientiem. Gandrīz katrs otrais pacients griežas pie zobārsta ar sūdzībām par zobu jūtīgumu. Zobu jutīgums izpaužas laikā, kad mēs lietojam uzturā aukstus, karstus, saldus dzērienus un ēdienus. Jūtīgums var izpausties kā sāpju lēkmes, konkrētā zobu rajonā, līdz pat nepārejošām vairāku stundu spēcīgām, durstošām, asām sāpēm.

Mūsdienu zobārstniecībā pielietotā lokālā anestēzija

Apskatīsim lietas, kas Jūs varētu interesēt saistībā ar mūsdienu anestēzijas līdzekļiem, to lietošanu, iedarbību un blaknēm.

Kas topošajām māmiņām jāzina par bērna zobu veselību

Par sava bērna zobu veselību jāsāk rūpēties jau no pirmajām grūtniecības nedēļām. Zināms, ka zobu aizmetņu veidošanās notiek jau 4. grūtniecības nedēļā.